Ditec - automatyka do bram

Niezależnie od tego, czy planujesz bramę przesuwną czy skrzydłową, warto przed położeniem kostki brukowej zaplanować położenie przewodów elektrycznych do automatyki.

Kiedy brama przesuwna?
Jeśli odległość od garażu do bramy wjazdowej jest krótka, idealnym rozwiązaniem będzie brama przesuwna. Ditec specjalnie na polskie warunki atmosferyczne przygotował niezawodny automat CROSS 7PE do bram o ciężarze nawet do 600 kg. Jednocześnie jego duża siła nie wyklucza bezpieczeństwa użytkowania.Centrala sterująca wyposażona jest w funkcję "zmiany kierunku ruchu bramy", która to działa w momencie przecięcia linii fotokomórek.

Poza tym urządzenie potrafi wykrywać przeszkody pojawiające się na drodze przesuwu bramy, co zabezpiecza przed ewentualnym zgnieceniem. Dodatkowo możliwe jest otwieranie bramy na niewielką szerokość, wówczas brama pełni funkcję furtki. W bramach przesuwnych bardzo często wykorzystywana jest funkcja "automatycznego zamykania", co oznacza, że raz naciśnięty pilot spowoduje otwarcie bramy, a po określonym czasie jej zamknięcie.

Myślisz o bramie skrzydłowej? Dobór urządzeń zależy od szerokości wjazdu, ciężaru skrzydeł jak i szerokości słupków. Do bramy ażurowej, na metalowych słupkach, o świetle wjazdu do 5 m sprawdzi się zestaw z automatami OBBI. Do bram nieco cięższych i szerszych, idealnymi automatami będą LUXO. Ich nowoczesna konstrukcja oparta na podwójnej przekładni satelitarnej zapewni otwieranie bram nawet o pełnej konstrukcji, np. obitej drewnem.

Jeśli natomiast planujesz ogrodzenie z szerokimi słupkami, np. klinkierowymi bądź murowanymi, Ditec proponuje automat z ramieniem łamanym FACIL. Jego ważnym atutem jest centrala sterująca ukryta w jednym z automatów oraz wewnętrzne ograniczniki mechaniczne. W praktyce oznacza, że nie ma potrzeby montowania środkiem wjazdu i po bokach bramy żadnych odbojników.

W ofercie Ditec są również "niewidoczne" siłowniki podziemne CUBIC, które w żaden sposób nie naruszą estetycznego wyglądu bramy. Dla bezpieczeństwa, wszystkie urządzenia posiadają możliwość podłączenia fotokomórek oraz funkcję zabezpieczenia przed zgnieceniem. W razie braku prądu automaty można odblokować za pomocą kluczyka a dla bardziej wymagających, są w ofercie akumulatory. Pilotami można sterować nie tylko bramami wjazdowymi i garażowymi ale również systemami alarmowymi oraz oświetleniem ogrodowym.