Kalendarium

24.04
WT

Seminarium "Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania"

Termin: 24 kwietnia 2012 r.
Miejsce
: Katowice
Informacje dodatkowe
: III edycja projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" poświęcona jest zrównoważonemu projektowaniu. Ogólnopolski cykl spotkań połączonych z warsztatami, adresowany jest do wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w budowlany proces inwestycyjny. Pomysłodawcą i głównym sponsorem cyklu szkoleniowego jest firma RD bud. Seminaria organizuje firma Bluevine Consulting.

Celem seminarium "Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania" jest pogłębianie świadomości dotyczącej zrównoważonego projektowania poprzez inicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkich podmiotów biorących udział w realizacji inwestycji w najciekawszych regionach Polski.

Każde seminarium odbywające się w ramach cyklu podzielone będzie na część teoretyczną, podczas której odbędą się dyskusje panelowe i praktyczną, prowadzoną w formie warsztatów, w których pod okiem specjalistów wezmą udział wszyscy uczestnicy seminarium. Seminarium w Katowicach poprowadzi Jakub Porada z telewizyjnej stacji TVN24.

Inicjatorzy przedsięwzięcia liczą na zacieśnienie współpracy między biurami projektowymi, inwestorami i deweloperami, funduszami inwestycyjnymi, dostawcami rozwiązań i generalnymi wykonawcami oraz przedstawicielami samorządów.

Program seminarium "Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania":

  • Prezentacja wprowadzająca - Jean-Luc Darras, dyrektor techniczny RD bud;
  • "Ochrona środowiska w technologii GreenBuilding" - prelegentem będzie przedstawiciel Kerakoll Polska;
  • Panel ekspercki - "Przyszłość zaczyna się dziś" - prowadzącym będzie Jakub Porada,
  • "Myśleć miastem" - praktyczne warsztaty - opracowanie modelu zrównoważonego miasta - prowadzenie: Buro Happold i Konior Studio.

Więcej informacji na temat seminarium znajduje się w serwisie internetowym organizatora: zrownowazonainwestycja.com.

źródło i zdjęcie: Bluevine Consulting