Kalendarium

23.04
PN

Konferencja "Dzień Ziemi oraz Wprowadzenie do DGNB"

Termin: 23 kwietnia 2012 r.
Miejsce: Warszawa
Informacje dodatkowe: Zagadnienia związane z rzetelną certyfikacją w aspekcie rozwoju zrównoważonego są w Polsce nadal niejasne. Od 2020 r. wszystkie nowo budowane budynki mają być niemal zeroenergetyczne. Już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych.

Szansą na uporządkowanie tej sfery może się okazać niemiecki certyfikat DGNB, odnoszący się do europejskich standardów. Jak się wydaje, jest on najbardziej przejrzysty spośród istniejących systemów oceny wielokryterialnej budynków.

Konferencję poświęconą zagadnieniom budownictwa zrównoważonego organizuje Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz firma Knauf Insulation.

W konferencji "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB" wezmą udział specjaliści z PLGBC - Rafał Schurma z firmy visio architects and consultants oraz Michał Stangel z firmy ARCA, przedstawicielka firmy Knauf Insulation - Ewa Kosmala, architekt z firmy "Dom i Miasto" - Czesław Bielecki oraz specjalista od międzynarodowej wersji certyfikatu DGNB - Dominic Church.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia br. między godziną 10 a 17, w warszawskim hotelu POLONIA PALACE, Al. Jerozolimskie 45. Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji mailowej - rejestracja@plgbc.org.pl.

W programie konferencji "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB" przewidziane są następujące prelekcje:

  1. Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju - Rafał Schurma
  2. Kontynuacja i zmiany - dr Czesław Bielecki DiM
  3. Zrównoważona urbanistyka - dr Michał Stangel PLGBC / ARCA
  4. EPD jak sposób na przedstawianie środowiskowego zrównoważenia produktów - Ewa Kosmala, Knauf Insulation
  5. Wprowadzenie do DGNB - Dominic Church, DGNB

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się w serwisie internetowym organizatora: plgbc.org.

źródło i zdjęcia: plgbc.org