Kalendarium

26.01
CZ

III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego

Termin: 26 - 27 stycznia 2012 r.
Miejsce: Poznań
Informacje dodatkowe: Organizatorami odbywającego się w ramach międzynarodowych targów Budma 2012 III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego są: Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o., Polski Instytut Budownictwa Pasywnego oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W programie III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego przewidziano prelekcje, wykłady i dyskusje o następującej tematyce:

Budownictwo Energooszczędne w Polsce - stan obecny

 • Wkład architekta do budownictwa energooszczędnego.
 • Nowoczesne materiały i technologie stosowane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
 • Sterowanie instalacjami HVAC w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
 • Jakie budownictwo (zrównoważone czy pasywne) jest rozwiązaniem problemów energetycznych, ekonomicznych i środowiskowych w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości początku XXI wieku?

Budownictwo pasywne i zerowoenergetyczne w Europie

 • Zasady i podstawy budownictwa pasywnego - zero- i dodatnio energetycznego - rozwój tego budownictwa w Niemczech, Austrii i w Polsce.
 • Budynek pasywny dla każdej gminy i miasta - szkoły, przedszkola, hale sportowe, jako przykład działań samorządu dla Regionu.
 • Budynek pasywny w szczegółach a obecne standardy projektowania i wykonawstwa w Polsce.
 • Termomodernizacja z technologią i produktami pasywnymi (Faktor 1:10), rozwój tego Budownictwa w Niemczech, Austrii i w Polsce. System szkoleniowy i narzędzia dla certyfikowanych europejskich projektantów budownictwa pasywnego.
 • ISOVER Multikomfort - kompleksowe rozwiązania ociepleń dla budownictwa pasywnego na podstawie doświadczeń grupy w Niemczech, Austrii i w Polsce.

Budownictwo energooszczędne i pasywne - seminarium

 • Analiza stanu budownictwa w Polsce na podstawie danych z systemu BuildDesk.
 • Opłacalność inwestycji w energooszczędny dom.
 • Podsumowanie konkursu architektonicznego na Dom Ekologiczny.

Blok warsztatowy:

 1. Możliwości otrzymania rocznego stypendium dla doktorantów w Niemczech - praktyka w obszarze budownictwa pasywnego i efektywności energetycznej - DBU - G. Schlagowski;
 2. Największe źródło energii na Ziemi. "Efektywność energetyczna w każdej dziedzinie" to kluczowe rozwiązanie naszej przyszłości i postępu - G. Schlagowski;
 3. Dlaczego musimy w Europie od 2018 budynki samorządowe i od 2020 wszystkie budynki budować standardzie zerowoenergetycznym? - dr inż. Roman Pieprzyk;
 4. Szczelność budynków energooszczędnych i pasywnych - Dlaczego? - dr inż. Roman Pieprzyk;
 5. Różnice pomiędzy budynkami energooszczędnymi, pasywnymi, zerowoenergetycznymi i dodatnioenergetycznymi - G. Schlagowski;
 6. Dlaczego termomodernizować w standardzie budownictwa pasywnego i czy jest to możliwe i opłacalne? - dr inż. Roman Pieprzyk.

Więcej informacji na temat forum znajduje się w serwisie internetowym organizatora: budma.pl.

źródło i zdjęcie: budma.pl