Klasy okien dachowych

Dodano: piątek, 26 maja 2017 15:10

Wszystkie okna dachowe wizualnie są do siebie podobne. To, co je różni, nie jest widoczne dla oczu laika. Różnią się jednak między sobą pod wieloma względami. O różnicach między nimi przesądzają nie tylko kwestie parametrów termoizolacji i akustyki. Bardzo ważna jest też konstrukcja okna, a poza tym: różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. To te elementy sprawiają, że dane okno na poddaszu użytkuje się komfortowo (lub nie).

W celu łatwiejszej identyfikacji, okna dachowe FAKRO zostały podzielone na trzy klasy: STANDARD, PROFI i LUX.

Fot. 1. Okno na poddaszu (Fakro).

Fot. 1.

STANDARD

Produkty tej klasy spełniają podstawowe funkcje okien dachowych. Dobrze doświetlają wnętrze naturalnym światłem, umożliwiają przewietrzenie poddasza i zapewniają widok na zewnątrz. Mają dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne oraz wysoką jakość. Mają szerokie zastosowanie w budownictwie i są ekonomiczne cenowo.

PROFI

Okna tego typu charakteryzują podwyższone parametry oraz wyższa funkcjonalność. Poza tym cechują je: większa oszczędność energii cieplnej, podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe czy rozwiązania umożliwiające efektywne i optymalne przewietrzenie poddasza. To wysoka jakość produktu w konkurencyjnej cenie.

Fot. 2. Okno na poddaszu (fot. Fakro).

Fot. 2.

LUX

Najwyższa jakość oraz wyjątkowa funkcjonalność produktów zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i użytkowym. Okna dachowe z tej klasy mają unikalne rozwiązania, które wyróżniają je na całym światowym rynku. Wiele z zastosowanych w nich rozwiązań jest chronione patentami i ma znaczący wpływ na funkcjonalność oraz komfort użytkowania tych okien dachowych. Najlepsze współczynniki termoizolacyjności, wysokie bezpieczeństwo, estetyka oraz łatwość obsługi decydują, że są to produkty najwyższej klasy, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Okna klasy LUX to unikatowe, innowacyjne produkty, których nie oferują inni producenci.

tekst i zdjęcia: Fakro
oprac.: Agnieszka Zygmunt