Wydarzenia

IV Konwent Stolarki zakończony sukcesem

Dodano: 22 kwietnia 2014

IV Konwent Stolarki "Praktyka czyni mistrza" odbył się 11 i 12 kwietnia br. w Oleśnicy pod Wrocławiem. Ponad 100 gości, ciekawe prelekcje ekspertów oraz pokazy montażu stolarki to klucz do sukcesu inicjatywy organizowanej przez platformę informacyjną StolarkaVIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski.

IV Konwent Stolarki zakończony sukcesem

Czwarty i zarazem ostatni w tym roku Konwent Stolarki zgromadził renomowanych producentów, montażystów, dilerów i dostawców komponentów do produkcji stolarki otworowej. Podczas dwóch dni zaprezentowane zostały nowości produktowe, poruszono także kwestie związane z prawem konsumenckim, a zgromadzeni goście mogli zapoznać się z metodami ciepłego montażu.

Konwent rozpoczął się od wystąpienia moderatora spotkania - Grzegorza Cendrowskiego, który przywitał wszystkich w Oleśnicy oraz przedstawił program wydarzenia. Pierwsze wystąpienie dotyczyło ciepłego montażu stolarki. Eksperci starali się odpowiedzieć na pytanie, czy jest to potrzeba czy już konieczność. Przedstawione i omówione zostały techniki i technologie ciepłego montażu.

Kolejne wystąpienie dotyczyło zastosowania szkła i szyb zespolonych w nowoczesnej stolarce. Następnie został poruszony temat "ciepłych parapetów" do stolarki okiennej oraz światowych rozwiązań w chemii budowlanej stosowanych podczas montażu. Tuż po przerwie kawowej zawiązała się dyskusja na temat badań wytrzymałościowych i ogniowych stolarki. Eksperci odpowiadali również na pytanie dlaczego kosztorys jest podstawą sukcesu i zysku. Uwadze prelegentów nie umknęła kwestia błędów montażowych, które wpływają na efekt końcowy.

Kolejne wystąpienie dotyczyło rolet i tego, co jest w nich najważniejsze. Ostatnia tego dnia prezentacja dotyczyła nowego spojrzenia na stolarkę PVC oraz nowych rozwiązań w systemach PVC. Doskonałym uzupełnieniem merytorycznych wystąpień ekspertów był blok praktyczny poświęcony pokazowi montażu trójwarstwowego i poza licem muru. Goście mogli zobaczyć kompletne i właściwie przygotowane otwory okienne, a także ciepły montaż drzwi przesuwnych typu HS oraz ciepły montaż okna PVC zintegrowanego z roletą. Zwieńczeniem pierwszego dnia Konwentu Stolarki była integracyjna kolacja dla uczestników spotkania.

Drugi dzień konwentu rozpoczęło wystąpienie Hanny Gut z Agencji GutPR na temat marketingu, e-marketingu i PR-u w stolarce. Kolejna prelekcja dotyczyła funkcjonalnych okuć. Andrzej Wróblewski z firmy ROTO wyjaśniał czy okucia są dobre na wszystko i jak je można ukryć. Kolejna część dotyczyła badań produktów stolarki. Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej podkreślał jak ważne są badania okien i drzwi. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel z prawnikiem, podczas którego eksperci z Kancelarii Prawnej Koksztys omawiali zmiany przepisów w prawie konsumenckim i zwracali uwagę na niedozwolone klauzule stosowane w umowach.

Ostatnie wystąpienie na temat korzyści i zagrożeń płynących z eksportu stolarki z montażem wygłosił Grzegorz Cendrowski. Następnie goście mogli zwiedzić stoiska producentów, porozmawiać z przedstawicielami handlowymi, jak również ekspertami i prawnikami uczestniczącymi w konwencie. Zwieńczeniem spotkania w Oleśnicy było rozdanie certyfikatów oraz rozdanie nagród dla uczestników.

Konwent Stolarki na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń dla tej branży. Już czwarte spotkanie producentów, montażystów, dilerów i dostawców stolarki otworowej, które odbyło się pod hasłem "Praktyka czyni mistrza" i tym razem okazało się sukcesem. Nie byłoby to możliwe bez Organizatora konwentów i szkoleń dla branży - platformy informacyjnej StolarkaVIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski. Jak również Patronów tego wydarzenia AIB - Patrona Generalnego, a także firm: Roto, Selena, Effector, Fakro, Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte.

źródło i zdjęcie: www.stolarkavip.pl