Systemy fasadowe Aluprof z Certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) ponownie docenił produkty firmy Aluprof za ich energooszczędność oraz wysokie parametry izolacyjne. Systemy fasadowe słupowo-ryglowe MB-TT50 oraz MB-SR50N HI+ otrzymały najwyższą możliwą klasę efektywności A+ dla produktów przeznaczonych do domów pasywnych.

Systemy fasadowe Aluprof z Certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych

Systemy fasadowe MB-TT50 oraz MB-SR50N HI+ są przeznaczone do konstruowania dużych przeszklonych elewacji w budynkach użyteczności publicznej jak banki, urzędy, biurowce czy też hale sportowe. Mogą być również wykorzystywane do budowania ścian osłonowych, sufitów oraz innych konstrukcji przestrzennych. Pozwalają na tworzenie dużych przeszkleń w budynkach przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej izolacyjności, która to właśnie została doceniona przez instytut PHI w Darmstadt. W związku z tym produkty mogą być przeznaczone do wykorzystania przy budowie obiektów pasywnych. Na chwilę obecną tylko trzy systemy fasadowe otrzymały certyfikat A+ w Instytucie Domów Pasywnych w Darmstadt, w tym dwa wymienione systemy firmy Aluprof.

Bardzo się cieszymy, że Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt docenił kolejne nasze produkty przyznając im dodatkowo najwyższą klasę A+. System MB-TT50 to nasza najbardziej zaawansowana technologicznie propozycja w ofercie. Zastosowaliśmy w nim nowe podejście do kwestii budowy profili i akcesoriów odpowiadających za szczelność, dzięki czemu posiada on izolacyjność termiczną już od 0,5 W/m²K. Drugi nasz wyróżniony produkt - MB-SR50N HI+ to wersja o podwyższonej izolacyjności termicznej od 0,7 W/m²K. Staramy się tworzyć rozwiązania, które będą idealnie odpowiadać potrzebom budownictwa energooszczędnego i pasywnego, a przyznany certyfikat jest tego najlepszym potwierdzeniem, mówi Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR ALUPROF S.A.

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt to niezależny instytut badawczy pracujący nad koncepcjami, narzędziami i materiałami budowlanymi dedykowanymi do budowy konstrukcji o niskim zapotrzebowaniu na energie. Ośrodek miał znaczącą rolę w opracowaniu koncepcji domu pasywnego, tworząc w 1990 roku w Darmstadt pierwszy w Europie dom wielorodzinny, którego zapotrzebowanie na energię nie przekracza 12 kWh/(m²a).

To kolejne wyróżnione produkty Aluprof przez PHI w tym roku, wcześniej instytut przyznał certyfikaty roletom w systemach Aluprof SP i SP-E dla skrzynek o wielkości 165.

źródło i zdjęcie: Aluprof

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT