Działania Pilkington Polska i NSG Group w raporcie dobrych praktyk CSR

Dodano: środa, 04 kwietnia 2012 11:47

Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) opublikowało raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2011" prezentujący najlepsze praktyki z zakresu CSR zrealizowane w ubiegłym roku. Wśród wyróżnionych praktyk znalazły się aż dwa projekty prowadzone przez spółki NSG Group w Polsce: "Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa" oraz "Dni bezpieczeństwa".

Według najnowszej definicji Komisji Europejskiej CSR to odpowiedzialność przedsiębiorstw za wpływ ich działań na społeczeństwo. Zaangażowanie firm w tym zakresie jest już od 10 lat prezentowane w wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2011. Dobre praktyki". W tym roku wszystkie dobre praktyki zostały podzielone zgodnie z międzynarodową normą ISO 26000 według kategorii: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki/aspekty pracownicze, środowisko naturalne, uczciwe praktyki rynkowe, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej.

W gronie przedstawionych w raporcie firm, które w 2011 r. zrealizowały najlepsze praktyki CSR znalazły się NSG Group oraz, należąca do niej Pilkington Polska Sp. z o.o. - producent szkła płaskiego dla budownictwa i motoryzacji. "Pilkington Polska już od ponad roku prowadzi kampanię edukacyjną na rzecz zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa" - mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w Pilkington Polska.

"W ramach kampanii przygotowaliśmy cykl artykułów eksperckich, broszury o roli szkła w certyfikacji BREEAM i LEED, a także zorganizowaliśmy seminaria dla architektów poświęcone zrównoważonej architekturze. Cieszę się, że nasze wysiłki nakierowane na podnoszenie świadomości społecznej w zakresie zwiększania oszczędności energetycznych w budownictwie zostały dziś docenione przez grono polskich fachowców i praktyków CSR i znalazły się w najnowszym raporcie FOB".

Ideą kampanii edukacyjnej firmy Pilkington Polska jest pokazanie uczestnikom rynku budowlanego i szerokiemu odbiorcy jak wykorzystanie szkła i systemów przeszkleń może przyczynić się do polepszenia charakterystyki energetycznej budynku. Kampania skierowana jest zarówno do ekspertów, jak i osób nie posiadających wiedzy specjalistycznej, ale zainteresowanych zwiększeniem energooszczędności własnego domu. Jej opis znalazł się w raporcie FOB w kategorii "Środowisko naturalne".

W obszarze "Praktyki/aspekty pracownicze" raportu zaprezentowano natomiast ubiegłoroczny "Dzień Bezpieczeństwa" zorganizowany w zakładach NSG Group w Polsce w ramach szerszej akcji promującej bezwypadkową pracę. Opisana akcja poświęcona była bezpieczeństwu ruchu drogowego i obejmowała działania skierowane do wszystkich pracowników spółek NSG Group, takie jak: dyskusje na temat zapobiegania wypadkom, konkursy, projekcje filmów, warsztaty pierwszej pomocy, a także współpracę z Honorowym Klubem Krwiodawców z Sandomierza.

W programie uczestniczyły służby Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Ośrodka Zdrowia, Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele firm specjalizujących się w produkcji i dostawach ochron osobistych. Celem akcji było zwiększenie świadomości pracowników spółek NSG Group na temat wypadków drogowych i zachowania się w przypadku ich zaistnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Pilkington IGP Sp. z o.o., która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Pilkington IGP Sp. z o.o.

 

Powiązane artykuły

»

NSG Group inwestuje w zakład Pilkington IGP w Skierniewicach

»

"Glass Handbook 2012" – nowe wydanie podręcznika o szkle architektonicznym

»

Funkcjonalne przeszklenia kompleksu biurowego Adgar Plaza

»

Pilkington Polska rozpoczyna kampanię edukacyjną o roli szkła w systemie certyfikacji LEED

»

"Zielone" technologie i produkty szklane szansą dla zrównoważonego budownictwa w Polsce

»

Pilkington Polska w gronie Przyjaciół Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

»

Pilkington Polska "Filarem Polskiej Gospodarki 2012"

»

Technologie solarne z wykorzystaniem szkła w certyfikacji LEED

»

Szkło profilowe marki Pilkington w finale konkursu "Dobry Wzór 2013"

»

Nowe przepisy promują energooszczędne przeszklenia

»

NSG Group w rankingu największych firm regionu świętokrzyskiego "Złota Setka"

»

Ogród zimowy - salon pod szkłem

»

Nauka wśród zieleni: Przeszklone Centrum Edukacji Międzynarodowej

»

Efekt "bryły węgla" na elewacji biurowca kopalni Bogdanka

»

NSG Group buduje Centrum Usług Wspólnych w Sandomierzu

»

Ruszyła rekrutacja do Centrum Usług Wspólnych NSG Group

»

NSG Group uruchomiło Centrum Usług Wspólnych

»

Jesienne seminaria dla architektów "Zastosowanie nowoczesnych technologii w architekturze"

»

Filharmonia Świętokrzyska z akustycznymi szybami marki Pilkington

»

NSG Group w gronie największych firm regionu świętokrzyskiego

»

"Renovate Europe" dla oszczędności energii

»

Wpływ światła dziennego na zdrowie i komfort użytkowników budynków

»

Szkło w projektach lotnisk