Wydarzenia

QR kody w firmie FAKRO

Dodano: 11 stycznia 2012

Firma FAKRO podążając za aktualnymi trendami i nowoczesnymi rozwiązaniami uruchomiła w styczniu 2012 r. nowy, mobilny kanał informacyjny. Użytkownicy urządzeń przenośnych posiadający dostęp do Internetu mogą traz bardzo szybko dotrzeć do opisów produktów firmy.

QR kody w firmie FAKRO

Nowa metoda dostępu, czyli tak zwane QR kody (Quick Response) mogą być przydatne szczególnie osobom dysponującym nowoczesnymi smartphonami czy tabletami. Kod Quick Response jest kwadratem złożonym z czarno-białych punktów tworzących graficzny, dwuwymiarowy zapis danych.

Przy użyciu obiektywu znajdującego się na przykład w smartphonie czy tablecie, można zeskanować kod widoczny w reklamie prasowej lub katalogu i następnie, już bez wpisywania w przeglądarce internetowej kilkunastu znaków adresu danej strony, przejść bezpośrednio do informacji w serwisie webowym.

QR kody w firmie FAKRO umożliwiają dostęp do opisu i zdjęć najbardziej popularnych produktów FAKRO. Można zostać przekierowanym bezpośrednio do opisów superenergooszczędnego okno FTT U8 Thermo, nowoczesnego okna uchylno-obrotowego FPP-V preSelect, okna antywłamaniowego FTP-V P2 Secure, najwyższego okna na świecie FDY-V Duet proSky czy też innowacyjnego i nagradzanego okna balkonowego FGH-V Galeria.

Obecnie coraz więcej mobilnych urządzeń standardowo oferuje łatwy dostęp do Internetu i wykorzystywanie systemu QR kodów.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy FAKRO, króra znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma: Fakro