Wydarzenia

Nagroda Red Dot Design 2016 dla firmy FAKRO

Dodano: 20 lipca 2016

Firma FAKRO, słynąca z innowacyjnych, funkcjonalnych, ale także wyróżniających się wysoką estetyką produktów, została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot Design 2016. Trofeum, nazywanym "Oskarem designu", otrzymało okno do dachów płaskich DEF DU6.

Nagroda Red Dot Design 2016 dla firmy FAKRO

4 lipca br. w Aalto Theater w Essen odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Red Dot Design 2016. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród za design na świecie, która przyznawana jest co roku firmom wyznaczającym nowy kierunek rozwoju w dziedzinie wzornictwa. Międzynarodowe jury dokonujące wyboru składa się wybitnych osobistości.

Podążamy za obowiązującymi trendami budownictwa i wzornictwa przemysłowego. Jesteśmy autorem ponad 140 zgłoszeń patentowych. Wiemy, że współczesny klient potrzebuje produktu funkcjonalnego i jednocześnie ładnego, dlatego też nowoczesny design wyznacza nam tory w projektowaniu produktów, z dumą podsumowuje Wacław Majoch, kierownik Zespołu Projektowego FAKRO.

Wydarzenie zgromadziło ponad 1200 gości, z 57 krajów. W gronie producentów i projektantów nie zabrakło także przedstawicieli FAKRO - polskiego laureata w tegorocznej edycji konkursu.

Gala rozdania nagród Red Dot Design wieńczy, cieszący się 60-letnią tradycją, jeden z najważniejszych konkursów designu przemysłowego na świecie.

Inż. Gunnar Pischer, specjalista ds. dystrybucji i doradca architektów, podkreślił, że zespołowi FAKRO przy pomocy okna do dachów płaskich DEF DU6 udało się zrobić krok milowy w dziedzinie designu produktowego oraz połączyć wysoką jakość produktów FAKRO także z wysokimi wymaganiami estetycznymi.

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma: Fakro