Eksperci

Dlaczego warto wyposażyć dom w markizy?

Odpowiada: Janusz Komurkiewicz

Dodano: 03 września 2015

Dlaczego warto wyposażyć dom w markizy?

Upał w mieście doskwiera nam ze wzmożoną siłą. Temperatura w centrum dużych miast jest zazwyczaj kilka stopni wyższa niż na obrzeżach, gdyż mocno nagrzewają się mury oraz panuje tam intensywny ruch uliczny. W takich warunkach mamy ochotę zaszyć się w domu, lecz nie zawsze panuje w nim upragniony chłód. Dlatego warto pomyśleć o alternatywnych, energooszczędnych metodach zabezpieczenia domu przed ciepłem słonecznym. Do takich rozwiązań należą niewątpliwie markizy.

Nowoczesne osłony zewnętrzne doskonale sprawdzą się zarówno w instytucjach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych domostwach.

Markizy w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni. Absorbują promienie słoneczne przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, dzięki czemu nie dopuszczają do nagrzewania się pomieszczeń. Chronią nasz dom do 8 razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne.

Markizy zacieniają wnętrze rezydencji, jednocześnie pozwalając na kontakt wzrokowy z otoczeniem - nie ma potrzeby używania sztucznego oświetlenia. Ponadto, wybierając modele sterowane ręcznie bądź zasilane panelami solarnymi, przestajemy być zależni od dostawcy energii eklektycznej - nie potrzeba prądu, aby latem w naszym M panował przyjemny chłód.

Markizy zapewniają również komfort oczom, gdyż rozpraszają światło, dzięki czemu nie powstają szkodliwe na wzroku człowieka refleksy, szczególnie uciążliwe w przypadku pracy przy komputerze.

Wykonane są z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki, a więc nie musimy obawiać się o ich konstrukcję nawet podczas porywistego wiatru, ulewy (redukują odgłos spadających kropel deszczu) czy burzy.

We współczesnym świecie ludzie zużywają dużo energii elektrycznej. Warto zainwestować w energooszczędne technologie do domu, które obniżą koszty jego eksploatacji. Dzięki temu będziemy chronić klimat i staniemy się choćby odrobinę mniej zależni od starodawnego systemu energetycznego Polski.