Eksperci

Montaż markiz - samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Odpowiada: Janusz Komurkiewicz

Dodano: 05 września 2014

Montaż markiz - samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Dobry montaż to podstawa nie tylko w przypadku okien i drzwi, lecz także towarzyszących stolarce otworowej akcesoriów, takich jak markizy. Fachowo zainstalowane, będą właściwie spełniać swoje funkcje i zapewnią bezpieczne użytkowanie. Zadbajmy o ich odpowiedni montaż a oszczędzimy sobie późniejszych problemów z eksploatacją i wydatków związanych z ewentualnymi naprawami.

Funkcjonalne dodatki pozwalają na "podrasowanie" okna i zwiększenie komfortu użytkowników wyposażonego w nie budynku. Przykładem takiego rozwiązania są nowoczesne markizy, które zapewniają dopływ naturalnego światła do wnętrz, jednocześnie chroniąc je przed nadmiernym nagrzewaniem w wyniku działania promieni słonecznych. Nawet najwyższej jakości markizy nie będą nam dobrze służyć, jeśli nie zostaną właściwie zamontowane.

Nowoczesne markizy likwidują najczęściej występujące niedogodności związane z użytkowaniem okien. Skutecznie zatrzymują promieniowanie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia chronione są przed nadmiernym nagrzewaniem. Zapewniają prywatność, ograniczając wgląd do domu z zewnątrz a jednocześnie są przezierne, co umożliwia domownikom obserwację najbliższej okolicy. Dodatkowo, pełnią rolę siatki zabezpieczającej dostęp do domu uciążliwym insektom.

Wybierając markizy, musimy również zadbać o ich instalację. Renomowani producenci, poza samą sprzedażą, zapewniają również usługę montażową wykonywaną przez wykwalifikowaną ekipę.

Montaż markiz należy powierzyć fachowcom, którzy posiadają niezbędne umiejętności i doświadczenie w tym zakresie. Powinna to być rekomendowana przez producenta ekipa, współpracująca z punktem handlowym, w którym zakupujemy wyrób. Takie rozwiązanie stosujemy w FAKRO, dzięki czemu montaż przebiega szybko i sprawnie a odbiorca ma pewność, że został on wykonany profesjonalnie, zgodnie z zaleceniami.

Przeprowadzenie samodzielnego montażu, nawet jeśli posiadamy umiejętności majsterkowania, może sprawić nam problemy i nie zapewnić odpowiedniego połączenia okna i markizy. Lepiej więc zostawić sprawę fachowcom, aby później w pełni cieszyć się estetyczną i funkcjonalną konstrukcją, która zwiększy komfort przebywania w domu.

Dobrze zainstalowana, nowoczesna osłona okienna jest stabilna i wytrzymała. Specjalne połączenie tkaniny, z której wykonana jest markiza z profilem tworzącym jej stelaż zapewnia odporność na wiatr. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h a wiatru bocznego aż do 220 km/h. Fachowy montaż to również gwarancja estetycznej, dobrze dopasowanej do okna konstrukcji, która idealnie komponuje się z elewacją budynku, stanowiąc nie tylko ochronę, ale i ozdobę.

Przy zakupie okien czy drzwi oraz dodatkowych elementów ich wyposażenia wydaje się, że możemy zaoszczędzić na montażu. Tymczasem, nie ma tu miejsca na kompromisy i drogę na skróty. Nieprawidłowo przeprowadzona instalacja prędzej czy później odbije się na eksploatacji i sprawi, że produkt w efekcie nie spełni naszych oczekiwań. Wybierając osłony okienne zwróćmy uwagę na renomę producenta i to, czy zapewnia on profesjonalny montaż oferowanych przez siebie rozwiązań. Dzięki temu, unikniemy niemiłych niespodzianek i będziemy czerpać przyjemność z przebywania w chronionym przez markizę pomieszczeniu.