Wybór okien do sypialni

Dodano: wtorek, 17 maja 2011 09:25
Odpowiada: Michał Mucha

Okna w sypialni pełnią istotną funkcję, ponieważ mają znaczący wpływ na komfort naszego snu. Niestety część ludzi zapomina o tym i w trakcie wyboru kieruje się wyłącznie estetyką. Podejmując decyzję o zakupie, należy zwrócić uwagę na: przepuszczalność światła, dźwięku oraz powietrza.

Ostatnim trendem w stolarce sypialnianej są okna o dużej powierzchni. Wybierając je, należy pamiętać, że nadmierna ilość wpadającego światła spowoduje, że pomieszczenie będzie się przegrzewać. Skutecznym rozwiązaniem jest założenie rolet zewnętrznych, które pozwolą to regulować. Dodatkowy komfort można sobie zapewnić, instalując inteligentny system sterowania, który będzie automatycznie ustawiał pozycję rolety w wybranych godzinach.

Kolejny element, który warto uwzględnić to dźwiękoszczelność. Parametr ten jest szczególnie istotny w miejscach, gdzie występuje wzmożony hałas np. przy ruchliwych ulicach. Chcąc cieszyć się spokojnym snem, warto zainwestować w okna o niskim współczynniku przenikania dźwięku, które zapewnią niezbędną ciszę.

Powinniśmy także zadbać o odpowiednią wentylację. Sypialnia jest miejscem, w którym dopływ świeżego powietrza ma duże znaczenie, ponieważ wpływa na proces regeneracji naszego organizmu. Okna do sypialni powinny zatem zostać wyposażone w nawiewniki, które zapewnią właściwą cyrkulację.