Eksperci

Stolarka aluminiowa w domu

Odpowiada: Aleksander Białas

Dodano: 17 stycznia 2012

Stolarka aluminiowa w domu

Aluminium spotykane jest głównie w dużych obiektach użyteczności publicznej oraz w budynkach usługowych. Materiał ten jest przez architektów chętnie wykorzystywany ze względu na jego właściwości techniczne i estetykę. Czy stolarka aluminiowa może zdobyć popularność w budownictwie mieszkalnym?

Stolarka aluminiowa w domu mieszkalnym - AluprofWykorzystywanie stolarki aluminiowej w domu jest rozwijającym się trendem. Aluminium w połączeniu np. ze stalą, pomaga uzyskać nowoczesne i efektowne fasady. Z tego względu jest popularne przy budowie biurowców oraz hoteli. Choć stolarka aluminiowa zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie wśród architektów oraz inwestorów, w Polsce przy budowie domów mieszkalnych stosuje się głównie PVC oraz materiały drewniane.

Aluminium ma wiele zalet. Jest trzykrotnie lżejsze od stali i dzięki odporności na korozję długowieczne. Łatwo poddaje się konserwacji, można pokrywać go też dowolnymi farbami. Dodatkowymi zaletami aluminium są sprężystość i możliwość wykorzystania go w różnych temperaturach.

Stolarka aluminiowa zyskuje powoli popularność w budownictwie mieszkalnym. Nowoczesne technologie umożliwiają konstruowanie estetycznych i funkcjonalnych okien, fasad i drzwi. Aluminium ma szansę stać się materiałem, z którego coraz częściej korzystać się będzie w budownictwie jednorodzinnym.

Aluprof SA - MB-70HIKonstrukcje aluminiowe to nowoczesne rozwiązanie dla stolarki okiennej, w domach mieszkalnych. Gwarantują wysoką izolację termiczną, co pozwala utrzymać odpowiedni poziom ciepła nawet w najbardziej wymagającej, pod względem energooszczędności, zabudowie.

Dotychczas aluminium postrzegano jako metal "zimny", który nie może, w sposób ekonomiczny i wydajny, zapewnić odpowiedniego ciepła w budynku. Jednak nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie energooszczędnych systemów okiennych, wyposażonych w pakiety szybowe ze szkłem niskoemisyjnym.

Aluprof SA - MB-86Rozwiązania Aluprof zakładają wykorzystanie właśnie tych możliwości. Przykładem są innowacyjne konstrukcje MB-70HI oraz MB-86. Są to systemy o podwyższonej izolacyjności termicznej, dotąd stosowane jedynie w inwestycjach komercyjnych.

System MB-70HI składa się z trzykomorowych profili, z przekładką termiczną z tworzywa sztucznego w środkowej części, która zapobiega utracie ciepła przez kształtownik. Izolacja termiczna zapewniana jest również dzięki środkowej uszczelce oraz specjalnym wkładom między krawędziami szyby i przekładkami termicznymi.

System okienno-drzwiowy MB-86 został wprowadzony do oferty firmy w 2011 r. Jest konstrukcją najnowszej generacji, opartą na wykorzystaniu aerożelu jako materiału o doskonałej izolacyjności termicznej i akustycznej. Aerożel jest też szczelny - stanowi barierę dla powietrza i wody. System MB-86, w połączeniu z odpowiedniej klasy zestawem szybowym, doskonale sprawdza tam, gdzie wymagana jest energooszczędność pomieszczenia.