Czy warto decydować się na okienne konstrukcje aluminiowe?

Dodano: piątek, 10 sierpnia 2012 13:25
Odpowiada: Izabela Tryba

Przeszklone konstrukcje z aluminium cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów i architektów. Dobrze służą powiększaniu przestrzeni niewielkiego salonu czy jadalni. Znajdują też zastosowanie przy tworzeniu ogrodów zimowych.

Okienne konstrukcje aluminiowe jako funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni

Aluminiowe konstrukcje to dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Dzięki szklanej powierzchni pomieszczenie, w którym znajduje się konstrukcja aluminiowa jest doświetlone naturalnym światłem. Nie tylko czas nasłonecznienia tego typu przestrzeni jest znacznie dłuższy. Nieoceniony jest przede wszystkim efekt estetyczny wykusza czy ryzalitu. W znaczącym stopniu urozmaica on bryłę domu sprawiając, że budynek staje się  bardziej efektowny.

Profile aluminiowe OknoPlus dostępne są w palecie blisko 200 barw RAL. Dla osób, które planują stolarkę otworową imitującą drewno, firma OknoPlus proponuje konstrukcje ALU ze strukturą drewnopodobną analogiczne do PVC, dzięki czemu całość będzie prezentować się elegancko i jednolicie.

Okienne konstrukcje aluminiowe - ogrody zimowe, salony i jadalnie

Przestrzeń zabudowana aluminiową konstrukcją może z powodzeniem pełnić funkcję ogrodu zimowego. Dzięki niemu możemy przez cały rok cieszyć się przydomową oranżerią, w której niezależnie od pogody na zewnątrz, będziemy relaksować się wśród ulubionych roślin.

Oknoplus - konstrukcja aluminiowa Oknoplus - aluminiowa zabudowa Oknoplus - aluminiowa zabudowa od wewnątrz

Nie jest to jednak jedyne zastosowanie ryzalitu. W zależności od upodobań i potrzeb prywatnych inwestorów, może on stać się częścią pomieszczeń o zupełnie innych funkcjach. Przykładowo, umieszczając w pokoju powiększonym o aluminiową konstrukcję komplet wypoczynkowy, otrzymujemy przytulny salon, pełen naturalnego światła i ciepła. Dodatkowym wyposażeniem może stać się zgrabny stolik kawowy.

Inną opcją, chętnie wykorzystywana przez prywatnych inwestorów jest umieszczenie aluminiowej konstrukcji przy jadalni. Mówi się, iż centrum ogniska domowego znajduje się w kuchni. Jednak to jadalnia jest miejscem, gdzie cała rodzina zasiada do wspólnego posiłku. Powiększając przestrzeń poprzez aluminiową zabudowę możemy wygospodarować więcej miejsca oraz stworzyć niepowtarzalną atmosferę.