Eksperci

Kupujemy drzwi do sypialni - czym się kierować?

Odpowiada: Adam Hucz

Dodano: 14 lipca 2015

Kupujemy drzwi do sypialni - czym się kierować?

Rozważając zakup drzwi do sypialni, trzeba zadać sobie pytanie: jakim miejscem ma być dla nas sypialnia? Czy chcemy ją oddzielić jako przestrzeń ciszy, odpoczynku i prywatności? A może nie zależy nam na wydzieleniu pomieszczenia, a na jego doświetleniu? Lub może chcemy połączyć jeden i drugi aspekt, a przy tym pobawić się wzorami i estetyką?

Wybór drzwi pełnych

Pamiętajmy, że w sypialni powinniśmy czuć się swobodnie. Jeśli więc pewniej czuć będziemy się, mając skrzydła pełne, wybierzmy właśnie takie rozwiązanie. Modele te sprawdzą się także w przypadku gdy nasza sypialnia sąsiaduje z salonem czy kuchnią - wtedy warto postawić na prywatność i wydzielić granicę między strefą dzienną, a sypialnianą. Oczywiście decyzja o drzwiach pełnych nie oznacza od razu konieczności zakupu ciężkich, masywnych skrzydeł.

W ofercie Invado mamy wiele modeli o różnej estetyce, bo wiemy, że nasi klienci mają swoje upodobania. Szczególnie polecamy nowości Invado na rok 2015: kolekcję Larina Sati, Linea Forte czy Capena Inserto. Pamiętajmy też, że pełne drzwi wraz z roletami czy ciemnymi zasłonami stworzą idealne miejsce do snu, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy długo jest widno.

Przeszklenia w sypialni

W sypialnianych aranżacjach można wykorzystać również drzwi z przeszkleniami. W tym przypadku nie stracimy na intymności, zwłaszcza jeśli wybierzemy szybę nieprzeźroczystą satinato, a samo wnętrze będzie rozjaśnione i wyda się optycznie większe nie w rzeczywistości. Pamiętajmy jednak, że nie każdy będzie się czuł swobodnie, mając świadomość przeszkleń. Gdy zależy nam na choćby niewielkim rozświetleniu, wybierzmy drzwi z dużą liczbą małych przeszkleń, np. modele z linii Aquarius, Martina czy Malawi. Jeśli nie krępują nas przeszklenia, można pokusić się o drzwi, w których ponad połowę skrzydła stanowi szyba, np. Larina Sati 3 czy Bianco Nube 3.

Aranżacyjny kompromis

Jeszcze inną propozycją będzie zakup drzwi, w których design łączy się z funkcjonalnością. Invado stworzyło kolekcję Destino Unico. Skrzydła te mają zarówno przeszklenia matowe satinato jak i nieprzeźroczyste wstawki, które można zamówić aż w 5 kolorach. Mamy więc skrzydła, które zaskoczą estetyką, a jednocześnie pozwolą subtelnie doświetlić pomieszczenie, gwarantując przy tym maksymalną prywatność.

Sypialnia z drzwiami przesuwnymi

Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem mieszkania, a mimo to chcemy wydzielić przestrzeń sypialnianą np. z salonu czy innego pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne. Invado oferuje dwa systemy: chowany w ścianę lub naścienny, które nie wymagają wygospodarowania dodatkowego miejsca na otwieranie skrzydła. Modele te dobrze sprawdzą się też w przypadku, gdy wydzieloną część chcemy doświetlić. Polecane są tu szczególnie modele z szybą satinato, która zapewnia dyskrecję, a jednocześnie wprowadza światło słoneczne do pomieszczenia.