Jakie wyróżniamy typy oklein drzwiowych?

Drzwi okleinowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Cena, wytrzymałość oraz bogata oferta kolorów sprawia, że stały się tak popularne. Jakie wyróżniamy typy oklein drzwiowych i czym się kierować przy ich wyborze?

Jakie wyróżniamy typy oklein drzwiowych?

Jeśli już podjęliśmy decyzję o zakupie drzwi okleinowanych warto pamiętać o kilku zasadniczych typach oklein, aby sprawnie poruszać się w gąszczu ofert. Mamy więc do dyspozycji okleiny naturalne oraz syntetyczne, a wśród tych ostatnich folie i laminaty o różnych właściwościach.

Okleina Enduro

Znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych oklein. Jej zaletą jest trwałość oraz cena - drzwi w okleinie Enduro są niedrogie, a przy tym dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Okleina ta dobrze odwzorowuje drewno i dostępna jest jako jedno- lub dwukierunkowa. Niezwykle istotne przy wyborze są względy estetyczne oraz samo wzornictwo - bogata oferta pozwala dopasować okleinę do różnych typów wnętrz. Jej uniwersalność powoduje, że sprawdzi się zarówno w kuchni, sypialni czy salonie.

W bogatej ofercie kolorów znaleźć można np. klasyczny dąb, wiśnię czy olchę, jak również tak modne ostatnio odcienie szarości. Nowością są tu kolory oklein z kolekcji Enduro 3D, czyli dąb szlachetny, orzech klasyczny czy dąb popielaty, pozwalające uzyskać wyjątkowy efekt wizualny. Bardzo popularne wśród naszych klientów w kraju i za granicą folie z grupy Enduro Plus, ze strukturą wyczuwalną dotykiem.

Eco fornir

Eco fornir to inaczej laminat CPL lub CLPL - kolejny rodzaj okleiny, który możemy wybrać. Jest to okleina sztuczna, uzyskiwana z kilku warstw impregnowanych papierów, które poddaje się działania wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury. Zabezpieczona jest odpowiednim lakierem, chroniącym przed ścieraniem się powierzchni i działaniem promieni UV.

Czym różni się od Enduro? Przede wszystkim podwyższonym stopniem wytrzymałości, dlatego też zalecany jest nie tylko do prywatnych pomieszczeń, ale i do budynków użyteczności publicznej, w których drzwi są mocno eksploatowane. Sprawdzi się więc w biurach, hotelach, instytucjach. Szeroka gama kolorystyczna pozwala wybierać Eco fornir zarówno do luksusowych przestrzeni, jak i do miejsc codziennego użytku.

Ważny jest też fakt, że laminat łatwo jest utrzymać w czystości - można drzwi czyścić łagodnymi środkami chemicznymi bez obawy o uszkodzenie okleiny. Konieczne jest jednak dokładne zapoznanie się z kartą gwarancyjną i warunkami użytkowania produktu.

Okleina ryflowana

Trzeci typ to okleina ryflowana, do złudzenia przypominająca naturalne drewno. Jest to folia, gdzie bazą do zadruku nie jest papier, lecz polipropylen - dzięki temu możliwe jest trwałe kształtowanie jego powierzchni i ryflowana struktura jest wyraźnie wyczuwalna dotykiem. Charakteryzuje się ona podwyższonymi parametrami estetycznymi i wytrzymałościowymi, sprawdzając się w różnych przestrzeniach - od prywatnych poprzez miejsca użyteczności publicznej. Zaletą tego produktu jest również odporność na zabrudzenia - np. nie widać na niej śladów palców.

Pamiętajmy, że względy estetyczne powinny iść w parze z dbałością wykonania drzwi. Zapytajmy więc każdorazowo o technologię okleinowania.

Technologia Invado, którą opatentowaliśmy to łączenie elementów okleiny poza krawędzią przylgi. Zwiększamy w ten sposób estetykę wykończenia, dając klientowi gwarancję, że okleina nie będzie się podczas użytkowania drzwi odklejać lub rozwarstwiać.

Zdjęcie: Invado

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT