Eksperci

Jak wybierać wśród różnorodnych wzorów i projektów drzwi?

Odpowiada: Adam Hucz

Dodano: 13 lipca 2012

Jak wybierać wśród różnorodnych wzorów i projektów drzwi?

Duży wybór skrzydeł drzwiowych sprawia, że z całą pewnością przestały one służyć jedynie do zamykania. Warto skorzystać z możliwości, które otwiera przed nami ich wzornictwo.

Drzwi, w zależności od naszych preferencji, mogą być albo niewidoczne, albo swym wyrazistym charakterem nadawać wnętrzom określony ton. Wybierając drzwi powinniśmy uwzględnić pozostałe elementy aranżacji. Ogólny charakter wnętrza oraz kolory ścian i podłóg mają tu kluczowe znaczenie. Warto również przemyśleć z jakiego materiału drzwi powinny być wykonane.

Jak wybierać wśród różnorodnych wzorów i projektów drzwi?

Drzwi drewniane, choć szlachetne i solidne, mają pewne minusy. Z czasem mogą się odkształcać. Coraz częściej także osoby będące zwolennikami rozwiązań naturalnych wybierają drzwi pokryte naturalną, drewnianą okleiną, czyli fornirem. Nie łatwo odróżnić je od tradycyjnych, drewnianych modeli. Fornir to cienkie płaty uzyskiwane poprzez skrawanie drewna o dużych średnicach.

Coraz wyższa jakość oraz szeroka gama kolorów oklein sprawia, że to rozwiązanie również cieszy się powodzeniem. Z kolei drzwi okleinowane są dużo tańsze od drewnianych czy fornirowanych, a często nie ustępują im wyglądem. Charakteryzują się też dużą odpornością na wilgoć. Technologia INVADO pozwala na okleinowanie poszczególnych skrzydeł bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi.

Aranżacja wnętrza - D’Artagnan Solei - INVADO Aranżacja wnętrza - D’Artagnan Tondo - INVADO

Zwolennikom trendów nowatorskich przypadną do gustu drzwi z satynowymi przeszkleniami, takimi jak w modelu D’Artagnan Solei czy D’Artagnan Tondo od INVADO. Ich oryginalny charakter tworzy duża szyba osadzona w solidnej ramie z forniru. Jest to szkło hartowane, siedmiokrotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. Ornamentyka obu modeli nawiązuje do płynnej, secesyjnej linii, a tak duża powierzchnia przeszklenia optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze.

Kolekcja D’Artagnan sprawdzi się zarówno w przestronnych, jak i małych mieszkaniach, choć nie w każdym pomieszczeniu. Duża szyba nie zawsze stwarza odpowiednie poczucie komfortu. W sypialni czy łazience potrzebujemy większej intymności. W takiej sytuacji, w ramach jednej kolekcji warto wybrać różne skrzydła - przeszklone i pełne - dopasowując je do funkcji pomieszczenia. Takie możliwości stwarza na przykład linia Domino lub Atos z naszej oferty.