Jak wpuścić słońce do wnętrza?

Dodano: środa, 13 czerwca 2012 14:00
Odpowiada: Adam Hucz

Zarówno na nas samych, jak i na pomieszczenia, w których przebywamy, światło słoneczne może oddziaływać bardzo korzystnie. Podczas urządzania mieszkania warto upewnić się, że wewnątrz będzie jak najwięcej możliwości wykorzystania dobroczynnych promieni słonecznych.

Nie zawsze można wpłynąć na wielkość okien. Aby wpuścić słońce do wnętrza, możemy wykorzystać drzwi z dużą, przeszkloną powierzchnią. Współczesne technologie wytwarzania szyb oraz znajdujących się na nich wzorów pozwalają modelować natężenie przenikającego przez nie światła. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach, które chcemy optycznie powiększyć, lub które z powodu braku okien są zbyt zacienione.

INVADO - drzwi z kolekcji D'Artagnan - aranżacjaW małych wnętrzach nie ma sensu odgradzać się pełnymi drzwiami i ograniczać źródło światła dziennego jedynie do okien. Pokój dzienny pełniący rolę salonu będzie świetnie prezentował się w towarzystwie przeszklonych drzwi. Oprócz funkcji doświetlającej, duża szyba stanowi efektowny element aranżacji.

W naszej ofercie mamy szyby przezroczyste, matowe, a także typu master carre czy chinchilla. Dwa ostatnie rodzaje to szkła ornamentowe o ograniczonej przejrzystości, ale przepuszczające światło, modelowane przez jego przenoszenie albo odbijanie. Jeżeli chodzi o model drzwi wewnętrznych z dużym przeszkleniem to znakomicie sprawdzi się skrzydło D’Artagnan Tondo lub D’Artagnan Solei. Zaletą całej kolekcji D’Artagnan jest oryginalne wzornictwo i najwyższa jakość zastosowanych materiałów.

INVADO - drzwi D'Artagnan SoleiSłońce można wpuścić do wnętrza w sposób modny i jednocześnie bezpieczny. Jednak w pierwszej chwili duża szyba może kojarzyć się z niebezpieczeństwem, zwłaszcza jeżeli w domu są małe dzieci. Takie obawy są jednak niepotrzebne. Chociaż szkło jest z zasady kruche, współczesna technologia uodporniła je na tyle, że sprawdzi się z powodzeniem w pokoju malucha.

Standardem drzwi INVADO jest szkło hartowane, siedmiokrotnie bardziej wytrzymałe od tak zwanego szkła bezpiecznego. Potrzeba naprawdę dużej siły i chęci, żeby rozbić taką szybę, a jeśli nawet to się stanie, szkło rozbije się na tysiące małych kawałeczków o łagodnie zaokrąglonych kształtach.

Gdy już jesteśmy spokojni o bezpieczeństwo wszystkich domowników, pozostaje tylko wybrać odpowiedni model drzwi i cieszyć się nowym designem. Duże przeszklenie będzie znakomicie korespondować z jasnym obramowaniem z naturalnego forniru. Taka właśnie jest kolekcja D’Artagnan od Invado, w kolorze coimbry lub akacji. Jej prostota i elegancja skutecznie zaakcentuje modny, luksusowy charakter wnętrza.