Eksperci

Jak dobrać drzwi do naszego wnętrza?

Odpowiada: Adam Hucz

Dodano: 29 marca 2012

Jak dobrać drzwi do naszego wnętrza?

Drzwi w domu powinny pełnić rolę elementu harmonijnie dopełniającego całość aranżacji. Spośród niezwykle szerokiej oferty rynkowej należy zatem wybierać rozważnie. Nad czym warto się zastanowić by podjąć właściwą decyzję?

Dobierając drzwi do naszego wnętrza z pewnością należy uwzględniać kolory i fakturę podłóg oraz ścian. Zupełnie inne wzory skrzydeł będą dobrze wyglądać w towarzystwie antyków, a inne w pomieszczeniu urządzonych w zgodzie z trendami współczesnymi.

Dopasujmy drzwi do wnętrza w zależności od potrzeb

INVADO - drzwi Gwinea - aranżacjaJeżeli lubimy nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami o minimalistycznym designie i jasnych tonacjach. Na przykład jednym z modeli kolekcji Bianco. W subtelnej formie i modnej, białej kolorystyce zawarty jest ich intrygujący charakter. Czy w wersji pełnej, czy z dużą powierzchnią przeszklenia, będą się znakomicie komponować z nieco ascetyczną estetyką współczesnych wnętrz.

Szyba w drzwiach okleinowanych Bianco, podobnie jak w innych kolekcjach firmy Invado, wykonana została z hartowanego szkła, 3-4 razy wytrzymalszego od zwyczajnego szkła. Szkło hartowane nazywa się również szkłem bezpiecznym. W przypadku rozbicia, rozpada się na setki kawałków o bardzo małych rozmiarach. W procesie hartowania szkło takie może być malowane i wypalane.

Zaletą przeszkleń jest to, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. W małych mieszkaniach mogą być dobrym rozwiązaniem. Jednak nie zawsze dają wystarczające poczucie komfortu. W sypialni lub łazience, czyli tam gdzie cenimy sobie intymność i ciszę, warto zdecydować się  na Bianco w wersji pełnej.

A co jeżeli lubimy bardziej tradycyjne klimaty? Miłośnicy klasycznych aranżacji z pewnością polubią gustowną, fornirowaną kolekcję Domino, do której ostatnio dołączyły nowe modele.

Drewno, fornir czy okleina?

INVADO - fornirowane drzwi DOMINO - hebanDrzwi drewniane, piękne i trwałe, nie zawsze są zbyt praktyczne. Z czasem mogą się wypaczyć i zaczynają skrzypieć. Osoby lubiące aranżacje tradycyjne lub oparte na naturalnych materiałach wybierają drzwi fornirowane.

Fornir to cienkie płaty, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach. Coraz wyższa jakość oraz szeroki wybór dekorów sprawia, że to rozwiązanie staje się bardzo popularne. W naszej ofercie fornirowane kolekcje to między innymi Plano, Quadro, D’Artagnan czy Domino.

Ciekawą alternatywą są również drzwi okleinowane. Przemawia za nimi nie tylko konkurencyjna cena, ale również fakt że tak samo dobrze jak te z drewna czy forniru odnajdują się w roli designerskich akcentów wykańczania wnętrz. Nie trzeba też obawiać się, że pod wpływem wilgoci, okleina zniszczy się lub odklei. Zapobiega temu nasza autorska, opatentowana technologia, pozwalająca na okleinowanie poszczególnych skrzydeł bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi.

Czy wybrać drzwi wyraziste czy niewidoczne?

Zależnie od charakteru mieszkania, drzwi mogą być stonowane albo stanowić mocny akcent aranżacyjny. Bogata gama dekorów, wzorów, materiałów i akcesoriów sprawia, że ich funkcja znacznie wykracza poza zwykłe zamykanie. Szansa na dużą kreatywność nie powinna jednak przysłaniać świadomości, że drzwi nie wymieniamy przy każdym remoncie. Zazwyczaj służą przez lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym jakiego rodzaju klamrę aranżacyjną powinny stanowić.