Eksperci

Drzwi drewniane w nowoczesnym domu

Odpowiada: Czesław Suski

Dodano: 26 stycznia 2012

Drzwi drewniane w nowoczesnym domu

Drewniane drzwi dla wielu osób stanowią synonim klasycznego stylu i elegancji. Łączenie ze szkłem i stalą pozwala na uzyskanie interesujących efektów. Ponadto znakomite własności drzwi z drewna oraz ich solidność i trwałość doskonale współgrają z nowoczesnymi technologiami budowlanymi.

Drzwi wykonane z naturalnego surowca są chętnie wykorzystywane w budynkach mających formy tradycyjne i modernistyczne. Mimo, iż na przestrzeni lat polski rynek stolarki drzwiowej zdominowały modele skrzydeł fornirowanych, z PVC lub ze stali, za najszlachetniejsze i solidne uważane są drzwi drewniane.

Drzwi Hińcza - CALDrewno to naturalny, ekologiczny materiał, którego liczne zalety wpływają na wysoką jakość wykonanych z niego drzwi. Drzwi drewniane odznaczają się wyjątkową trwałością. Wybierając je, zyskujemy gwarancję wieloletniej stabilności ich kształtu i wyglądu. Wynika to z właściwości drewna - jego sprężystości, wytrzymałości mechanicznej oraz dobrej odporności na różnice temperatur czy wilgotności otoczenia.

Drzwi wykonane z drewna mają również tę zaletę, że łatwo je konserwować, uzupełnić ubytki czy nawet ponownie pomalować. Najbardziej pożądane przez kupujących są drzwi wykonane z litego drewna. Przy ich produkcji powstają niewielkie ilości odpadów, które przeznaczane są następnie do wytwarzania ekologicznej energii cieplnej w zakładowej kotłowni.

Drzwi Longinus - CALW nowoczesnym domu mury i pozostałe elementy konstrukcji budowlanych, w tym stolarka otworowa, muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące termoizolacyjności. Dominującym trendem w budownictwie mieszkaniowym jest dążenie do utrzymywanie w domu jak największej ilości ciepła. Pozwala to na racjonalne korzystanie z zasobów energetycznych oraz ogranicza koszty ogrzewania budynków.

Coraz więcej osób budujących domy dąży do tego, aby niemal każdy element budynku spełniał wymogi energooszczędności. Dla wielu budujących dużym zaskoczeniem jest fakt, iż drewniane drzwi cechują doskonałe parametry termoizolacyjności, które spełniają normy energooszczędności. Najcieplejsze są zdecydowanie drzwi sosnowe. Wśród modeli skrzydeł drzwiowych dostępnych w Kolekcji Arktycznej firmy CAL odnaleźć można takie, które z powodzeniem montować można nie tylko w przypadku domów energooszczędnych, ale nawet pasywnych.