Brama garażowa w bryle budynku - jaką wybrać?

Brama garażowa w bryle budynku - jaką wybrać?

Dodano: poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:45

Jaką bramę warto wybrać do garażu znajdującego się w bryle budynku? Jakie powinna mieć parametry?

Brama taka powinna mieć jak najniższy współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu zminimalizujemy straty energii. Polecanym rozwiązaniem są modele segmentowe, których sekcje są ocieplone pianką poliuretanową. W przypadku budynków bardzo wymagających pod względem energetycznym, doskonale sprawdzi się brama z panelem o grubości zwiększonej do 60 mm. Pamiętajmy też o tym, żeby mur, na którym zamontujemy bramę, nie miał współczynnika przenikania ciepła niższego niż sama brama.

Brama przeznaczona do montażu w bryle budynku powinna się też z nim dobrze komponować. To szczególnie ważne, jeśli usytuowanie garażu powoduje, że staje się ona ważnym, dużym elementem frontowej elewacji i przykuwa wzrok. Szeroka oferta wzorów, kolorów i oklein sprawia, że można ją świetnie dopasować do stylu domu i wyglądu elewacji, dachówki czy stolarki otworowej.

Brama powinna być też oczywiście dobrana zgodnie z warunkami zabudowy w garażu. Pozwoli to na wieloletnią, bezawaryjną pracę oraz komfort obsługi. Ważną sprawą jest też bezpieczeństwo nas samych oraz naszych bliskich. Warto sprawdzić, czy model, który wybraliśmy ma zabezpieczenia zapobiegające opadnięciu płaszcza w przypadku pęknięcia sprężyn i tzw. finger protection, czyli konstrukcję paneli zapewniającą ochronę dla palców. W standardowym wyposażeniu bramy automatycznej powinien się znaleźć wyłącznik przeciążeniowy, unoszący bramę po wykryciu przeszkody.

Montaż bramy oraz instalację i programowanie napędu najlepiej powierzyć fachowcom, którzy zrobią to szybko i bezproblemowo.