Biblioteka

Materiały budowlane. Tworzywa sztuczne

Materiały budowlane. Tworzywa sztuczne

Rok wydania: 2005

Wydawnictwo: Politechnika Warszawska

Autor: Ewa Osiecka

Cena: 23,00 pln

Książka ma charakter podręcznika z zakresu wiedzy o jednej z bardziej istotnych i mocno zróżnicowanych grup materiałów budowlanych stosowanych we współczesnym budownictwie, jaką są wyroby z tworzyw sztucznych. Omówione są między innymi wyroby do szklenia, materiały uszczelniające, kleje i materiały malarskie oraz stolarka budowlana.

"Materiały budowlane. Tworzywa sztuczne" wprowadza w problematykę tworzyw sztucznych i ich składników - podając ogólną klasyfikację i metody uzyskiwania polimerów, ich budowę fizyczną i podstawowe struktury, charakterystyczne właściwości oraz zasady przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przedstawione zostały ważniejsze polimery stosowane w budownictwie w aspekcie ich podstawowych charakterystyk technicznych i kierunków stosowania.

W części bardziej szczegółowej omówiono poszczególne grupy materiałów budowlanych z tworzyw sztucznych w zależności od przeznaczenia w obiektach budowlanych - z uwzględnieniem odpowiedniej klasyfikacji wyrobów, zasad technologii produkcji, podstawowych właściwości technicznych, zakresu stosowania, z uwzględnieniem nowych norm PN-EN.

W książce "Materiały budowlane. Tworzywa sztuczne" umieszczono rozdział o aspektach zdrowotnych wyrobów z tworzyw sztucznych. Praca zawiera zestawienia tabelaryczne, fotografie barwne oraz rysunki.

 

Powiązane artykuły

»

Koniec taniego budowania za 10 lat