Biblioteka

Jak właściwie zamawiać okna?

Jak właściwie zamawiać okna?

Rok wydania: 2010

Wydawnictwo: Centrum Informacji Budowlanej

Autor: Andrzeja Błaszczyk

Kup Teraz

Cena: 22,00 pln

Poradnik "Jak właściwie zamawiać okna?" skierowany jest do administratorów budynków publicznych oraz do osób organizujących przetargi na dostawy i wymianę okien w tych budynkach.

Jest to już drugi Poradnik wydany w ramach Programu Aktywnych Okien - pierwszy - "Jak wybrać dobre okno?" - skierowany był do nabywców indywidualnych.

Poradnik "Jak właściwie zamawiać okna?" w prosty i przystępny sposób tłumaczy zamawiającym, na co powinni zwrócić szczególną uwagę przy określaniu przedmiotu zamówienia. Autor omawia poszczególne właściwości okien i wskazuje, jaki wpływ mają one na późniejszą eksploatację budynków. Radzi również jak rozpoznać, które z tych właściwości są dla danego obiektu najważniejsze i jak ustalić ich minimalny wymagany poziom wartości.

Z Poradnika dowiedzieć się można, że najniższa cena może być jak najbardziej poprawnym kryterium wyboru, ale tylko wówczas, gdy poprzedzi go precyzyjne określenie parametrów użytkowych wybieranych okien. W publikacji znajduje się również propozycja wzoru formularza przetargowego, który pozwoli zamawiającym w prosty sposób porównać właściwości oferowanych okien.

Poradnik "Jak właściwie zamawiać okna?" pozwala organizatorom przetargów okiennych uniknąć pomyłek w formułowaniu oczekiwań, a w konsekwencji zaoszczędzić tysiące złotych dzięki dokonaniu wyboru najlepszej oferty - najtańszej, spośród najlepszych.