Czasopisma

Budujemy Dom

Wydawnictwo: Wydawnictwo AVT

Typ: Miesięcznik

Nakład: 50000


Budujemy Dom to miesięcznik dla budujących, zawierający wiele porad i praktycznych artykułów. Dostarcza swoim Czytelnikom niezbędną wiedzę na temat różnych etapów wykonywanej pracy przy budowie bądź remoncie domu jednorodzinnego.


Cena: 9,95 pln

Forum Branżowe

Wydawnictwo: Centrum Informacji Branżowej

Typ: miesięcznik

Nakład: 3000


Miesięcznik Forum Branżowe jest pismem specjalistycznym, skierowanym do kadry zarządzającej firm zajmujących się wytwarzaniem, dystrybucją oraz montażem wyrobów stolarki budowlanej, a także do dostawców materiałów i akcesoriów potrzebnych do ich produkcji.

Pismo koncentruje się głównie na informacjach rynkowych, prezentowaniu wyników badań i analiz ekonomicznych oraz nowości technologicznych. Stałe miejsce w miesięczniku mają kolumny poświęcone finansom, zagadnieniom prawnym oraz księgowym. Ścisła współpraca ze Związkiem - Polskie Okna i Drzwi - owocuje zaś tematami podejmowanymi w codziennej pracy tej jedynej organizacji branżowej.

Wyłącznie na stronach Forum Branżowego przeczytać można również aktualne raporty rynkowe poświęcone poszczególnym segmentom tego rynku: profilom PCW, architektonicznym systemom  aluminiowym, szybom zespolonym, okuciom czy choćby materiałom drzewnym. Co miesiąc publikowane są również aktualne dane statystyczne dotyczące wielkości produkcji okien i drzwi w Polsce oraz wyników handlu zagranicznego.


Cena: 22,75 pln

Profiokno

Wydawnictwo: Aluplast

Typ: kwartalnik

Nakład: 5000


Czasopismo Profiokno dostarcza fachową wiedzę i promuje nowoczesne rozwiązania w zakresie stolarki budowlanej. Użyteczne informacje znajdzie tutaj zarówno producent okien, dystrybutor, jak i projektant zainteresowany najnowszymi trendami w branży okiennej.

 

Mimo, iż jest to wydawnictwo firmowane przez aluplast, chcemy aby nasze pismo wyróżniała atrakcyjna merytorycznie treść i by każda z grup adresatów pisma mogła w nim znaleźć jak najbardziej praktyczne informacje, związane z ich działalnością. Stąd też do redakcji pisma staramy się zapraszać ciekawych autorów, gwarantujących odpowiedni poziom publikacji, informuje Marcin Szewczuk, redaktor naczelny Profiokno.


Cena: bezpłatny

Świat Szkła

Wydawnictwo: Euro-Media Sp. z o.o.

Typ: miesięcznik

Nakład: 4 000


Świat Szkła - miesięcznik dla profesjonalistów z branży szklarskiej i okiennej, wydawany od 1996 roku. Produkcja, obróbka i dekoracja szkła oraz produkcja i montaż konstrukcji przeszklonych, takich jak: okna, drzwi, fasady, ogrody zimowe i świetliki - to tematy, które porusza czasopismo.


Cena: 9,70 pln

OKNO

Wydawnictwo: BUD-MEDIA Sp. z o.o.

Typ: kwartalnik

Nakład: 10000


Jedyne pismo poświęcone w całości zagadnieniom stolarki i ślusarki otworowej. Kwartalnik OKNO Ukazuje się od kwietnia 1995 r. Każdy numer kwartalnika informuje o dziedzinach związanych z produkcją okien, drzwi, bram, fasad i konstrukcji szklanych:

  • surowcach do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej;
  • technologiach, maszynach, urządzeniach i narzędziach;
  • zasadach montażu, konserwacji i użytkowania wyrobów;
  • szkle budowlanym;
  • okuciach, zamkach, wzmocnieniach i materiałach uszczelniających;
  • parapetach, żaluzjach, roletach;
  • urządzeniach antywłamaniowych;
  • ofertach firm produkujących, usługowych i handlowych.

Kwartalnik OKNO przeznaczony jest dla producentów, projektantów, handlowców i użytkowników, a więc czytelników indywidualnych.


Cena: 8,50 pln

Ekspert Budowlany

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy MEDIUM

Typ: kwartalnik

Nakład: 55 000


Kwartalnik "Ekspert Budowlany" to bezpłatny magazyn o tematyce budowlanej, adresowany do osób budujących, remontujących lub modernizujących swoje domy, a także do małych firm wykonawczych. Pismo ma charakter poradnikowy.


Cena: bezpłatny